13 Dec
13Dec

Dziś każdy potocznie mówi na wannę z hydromasażem, ale nie każdy wie, że to nazwa firmy, która jako pierwsza wyprodukowała wannę z hydromasażem.

Historia "jacuzzi" rozpoczęła się w 1970 roku, wtedy to Roy Jacuzzi wynalazł i opatentował pierwsze urządzenie tego typu marki JacuzziTM.  Celem stworzenia pierwszej wanny z hydromasażem było przyniesienie ulgi osobom chorującym na reumatyzm. Z biegiem lat posiadanie wanny z hydromasażem stało się luksusem i oznaką bogactwa. W momencie kiedy gwiazdy tj. Marylin Monroe czy Elvis Presley zaczęły z nich korzystać, stały się popularne na cały świat.

Początków starożytnych centrów SPA gdzie wykorzystywano wannę z gorącą wodą i z biczami można doszukiwać się już w Atenach w V w. p.n.e., a inne ich przykłady z około IV-III w. p.n.e. odkryto również w Egipcie i w Chinach za czasów Dynastii Han. Swoją najsławniejszą formę łaźnie otrzymały w starożytnym Rzymie, gdzie zyskały również inne zastosowanie, przekształcając się w ośrodki o charakterze towarzyskim, rozrywkowym i kulturalnym. Starożytni Grecy i Rzymianie dużą uwagę skupiali na dbaniu o czystość. Uważali, że częste kąpiele nie tylko czyniły ich bardziej atrakcyjnymi, ale przede wszystkim zapewniały im zdrowie. Wielki lekarz medycyny epoki antycznej - Hipokrates twierdził, że woda ma zbawienny wpływ na nasze zdrowie, to wtedy ponoć powstało powiedzenie: w zdrowym ciele zdrowy duch.

Czy zatem historia w pewnej mierze zatacza koło? Tworzymy w naszych domach i ogrodach swoje prywatne łaźnie, które dają ukojenie nie tylko naszym ciałom, ale i duszom, a stworzenie takiej oazy relaksu stało się zdecydowanie łatwiejsze niż w przeszłości.

Teraz wannę z hydromasażem może mieć każdy w swoim domu lub ogrodzie. Zadzwoń i znajdź wymarzoną wannę ogrodową w naszej ofercie WIKSONSPAS Wanny Ogrodowe.