26 Dec
26Dec

Szybkie życie, siedzący tryb pracy, chroniczny brak czasu i w tym pędzie często zapominamy o swoim zdrowiu. Nasze ciało często daje nam sygnały "zadbaj o mnie" poprzez ból, raz mniejszy, raz większy. Najczęściej przeciążamy swój kręgosłup, a troskę o niego odkładamy na później. Wanna z hydromasażem SPA pomoże zadbać nam o zdrowie i to w zaciszu swojego domu.

Ból kręgosłupa dotyka każdego z nas najczęściej w odcinku szyjnym od pracy przy biurku, od długiej jazdy samochodem i kiedy jesteśmy obciążeni dużym stresem. Ból kręgosłupa w odcinku lędźwiowym to drugi najczęstszy rodzaj bólu, doskwierający ucisk w dolnej części pleców.

Twój kręgosłup Ci podziękuje jeśli zażyjesz kąpieli w wannie z hydromasażem SPA w swoim ogrodzie. Bąbelki, bicze wodne, kaskada to tylko niektóre rodzaje masowania. Rozpoczynając leczniczą kąpiel w wannie ustaw na początku delikatną moc dysz i z czasem zwiększaj ich moc. W trakcie kąpieli w wannie typu jacuzzi ogrodowej SPA Twoje ciało zostanie wymasowane kompleksowo od kręgosłupa szyjnego, aż po stopy.

Pamiętaj o tym, że jeżeli masz problem z kręgosłupem lędźwiowym to korzystaj z leżanki dzięki której Twoje ciało nie będzie zgięte w pół, a tego nie lubi dolna część ciała. Pamiętaj nie ilość dysz, a jakość i moc jest ważna.

Zażywając kąpieli w wannie z hydromasażem SPA Twoje ciało się rozluźni i odpręży, a to ma bardzo duży wpływ na mięśnie, które utrzymują na co dzień nasz kręgosłup. Hydromasaż to rewelacyjna terapia dla ducha i ciała. Specjaliści są zgodni, że hydromasaż jest skuteczną walką z problemami z kręgosłupem i zwyrodnieniami. Pomaga na napięcie mięśni co przekłada się na nasz komfort psychiczny. Relaks i zdrowie to dwa ważne aspekty naszego życia, o które tak trudno w dzisiejszych czasach.

Ale kiedy posiadasz swoją własną wannę ogrodową SPA typu jacuzzi masz możliwość regularności i Twoje plecy będą mniej spięte co przełoży się na pewno na jakość Twojego życia i pracy.


Przed kąpielą możesz wykonać kilka ćwiczeń rozciągających - w lato możesz położyć matę na dworze, a w zimę w domu. Włącz relaksującą muzykę i przynieś ulgę swojemu zmęczonemu kręgosłupowi.  Poniżej przykładowe ćwiczenia*:

  1. Połóż się na macie na brzuchu i na opartych ramionach podnieś tułów ku górze, głowę skieruj do góry, wytrzymaj tak chwilę licząc do 10 i oddychaj głęboko. Powtórz 10 razy.
  2. Połóż się na plecach i przyciągnij nogi do tułowia, głęboko oddychaj i wytrzymaj tak 1 min.
  3. Usiądź na piętach i połóż tułów na ziemi i wyciągnij ręce przed siebie jak najdalej się uda, głęboko oddychaj, wytrzymaj 1 min. Wędruj rękami raz w lewą, raz w prawą stronę.
  4. Koci grzbiet - klęk podparty i wyciągamy kręgosłup ku górze i dołowi, głęboko oddychaj. Powtórz 10 razy.

*Zasięgnij opinii fizjoterapeuty jeśli masz zdiagnozowane problemy z kręgosłupem przed wykonywaniem ćwiczeń bądź wykonuj ćwiczenia, które są przez niego zalecone.

Nasi specjaliści WIKSONSPAS doradzą Państwu jaka wanna z hydromasażem będzie najlepsza i odpowiedzą na wszystkie pytania. Działamy na terenie całego kraju - nasza siedziba znajduje się na Lubelszczyźnie w Lublinie.