25 Dec
25Dec

Zadbajmy o to, żeby woda w wannie ogrodowej SPA służyła nam jak najdłużej.

Wanna typu jacuzzi w ogrodzie to niebywała atrakcja, ale pamiętaj o tym, żeby utrzymywać w niej czystą wodę. Dobrze dobrana chemia i odpowiednia filtracja to nie wszystko, ważne są również pewne zasady, które trzeba przestrzegać przed kąpielą w gorących bąbelkach w wannie całorocznej SPA:


 1. Prysznic przed wejściem do wanny - może wydawać się to śmieszne, że przed kąpielą bierzemy prysznic, ale uwierzcie mi to bardzo ważne. Mamy na sobie balsamy, kremy, perfumy i inne tłuste substancje, które zostają w naszej wannie.
 2. Nie chodź na boso, używaj klapek - piach, kurz, żwir może być na naszych stopach, dlatego przed korzystaniem z kąpieli w wannie ogrodowej zadbajmy o czyste stopy. Warto ustawić przed wanną z hydromasażem SPA miskę z wodą, aby opłukać stopy.
 3. Unikaj makijażu - tak drogie Panie, wiem, że makijaż jest bardzo ważny, aczkolwiek pozostawia dużo zanieczyszczeń w wodzie. Kąpiel w wannie z hydromasażem, natura wokół i naturalnie piękne Panie, czego chcieć więcej.
 4. Ostrożnie z posiłkami i napojami - uważaj, żeby nie zabarwić wody i zanieczyścić wody resztkami.
 5. Wymieniaj wodę - średnio co 1-3 miesiące warto wymienić wodę w wannie z hydromasażem i umyć nieckę.
 6. Używaj pokrywy - będzie chronić wodę przed pyłkami, liśćmi, owadami, kurzem i innymi zanieczyszczeniami. Kupując wanny WIKSONSPAS otrzymasz pokrywę w cenie wanny.
 7. Dbaj o dysze w wannie - uważaj, żeby do dysz nie dostały się rzeczy, które mogą ją zapchać.

Gorąca woda w jacuzzi to idealne środowisko, w którym mogą rozwinąć się bakterie, grzyby i glony, dlatego zadbaj również o wannę całoroczną z hydromasażem SPA preparatami przeznaczonymi do pielęgnacji wody. Odpowiedni dobór preparatów będzie konserwować naszą wannę SPA całoroczną i przedłuży jej użytkowanie.

 1. Najważniejsze jest pH wody. Sprawdzaj ph wody, aby wanna z hydromasażem SPA służyła nam jak najdłużej. Jakie ma być PH wody?  Jeśli woda ma za niskie pH może spowodować podrażnienia skóry i może wywołać korozję wyposażenia. Jeśli woda ma za wysokie pH może spowodować osad kamienia i zanieczyszczenia wody. Poziom pH powinien być na poziomie 7,2 - 7,6.
 2. Używaj filtrów do wody i czyść filtry. Czyszczenie i usuwanie kamienia z filtrów Wanny Spa jest uzależnione od częstotliwości użytkowania  naszej wanny ogrodowej SPA. 
 3. Jeśli chcesz mieć krystaliczną wodę skorzystaj z profesjonalnych preparatów do tego przeznaczonych np. HTH SPA Krystalizator to środek chemiczny przeznaczony do krystalizacji wody w przypadku nadmiernego zabrudzenia. Mętna woda w naszym SPA tworzy się przez gromadzenie się milionów małych cząsteczek, które są zbyt małe, aby je odfiltrować. Zastosowana technologia i specjalna formuła środka HTH SPA łączy małe cząsteczki ze sobą tworząc większe, przez co zostają wychwycone przez filtr oczyszczający wodę lub wypływają na powierzchnię umożliwiając łatwe usunięcie za pomocą siatki teleskopowej. 
 4. Woda w wannie z hydromasażem SPA powinna być regularnie odkamieniana, skorzystaj na przykład z preparatu HTH Przeciwosadowy, który zapobiega powstawaniu osadów kamienia w wannach, basenach oraz przewodach masażu. Jest to dużo lepszy produkt od tańszych zamienników, gdyż dozuje się go bezpośrednio do wody a nie na nieckę przez co nie trzeba opróżniać wanny z wody. 

Powyższe postępowanie może wydawać się skomplikowane, ale raz Państwo przejdą proces i będzie to proste i oczywiste. 

W razie pytań bądź wątpliwości Pracownicy WIKSONSPAS są do dyspozycji i odpowiedzą na wszystkie pytania. Działamy na terenie całego kraju - nasza siedziba znajduje się w Lublinie (woj. lubelskie)