07 Jan
07Jan

Pamiętaj o zachowaniu pewnych zasad bezpieczeństwa w wannie ogrodowej SPA, aby kąpiel z hydromasażem była ukojeniem i skutecznym sposobem na pozbycie się stresu i wszelkich napięć.

Kąpiele w wannie z hydromasażem mają zbawienny wpływ nie tylko na komfort naszego ciała, ale również na komfort psychiczny. Ale, żeby kąpiele w gorącej wodzie przyniosły zamierzone efekty musimy uświadomić sobie pewne fakty.


Temperatura wody

Jaka jest optymalna temperatura wody podczas zażywania hydro kąpieli? Temperatura powinna oscylować w granicach 35-38 stopni. Wszystko zależy również od pory dnia kiedy się kąpiemy: wieczorem przed snem ustawiajmy cieplejszą wodę 37-38 stopni, ranne kąpiele, które mają służyć rozbudzeniu i orzeźwieniu mogą być w temperaturze poniżej 30 stopni.


Czas trwania kąpieli

Zapamiętaj: uzależniaj czas kąpieli od temperatury wody. Kąpiel powinna trwać tak mniej więcej do 20-30 minut w temperaturze od 32 do 36 stopni. W temperaturze powyżej 36-38 kąpiel powinna trwać 15-20 minut. Im niższa temperatura tym kąpiel może trwać dłużej. W przypadku kiedy uwielbiamy kąpiele w ciut cieplejszej wodzie, powyżej 38 stopni pamiętaj o ograniczeniu czasu przebywania w wannie z hydromasażem maksymalnie do 10 minut. Nie zaleca się kąpieli powyżej 40 stopni. Pamiętaj o swoim bezpieczeństwie. Jeśli czujesz, że robi Ci się słabo jak najszybciej opuść wannę.


Zdrowotne aspekty

Jak to w życiu codziennym, nasze zdrowie to podstawa. Często w radio czy w telewizji słyszymy: "przed zażyciem skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą". Może farmaceuty w to nie mieszajmy, ale jeżeli mamy problemy zwłaszcza z nieleczonym układem krążenia, chorobami skórnymi czy innymi chorobami skonsultuj powyższy fakt ze swoim lekarzem. Często pada pytanie czy kobiety w ciąży mogą się kąpać, oczywiście po konsultacji  z lekarzem korzystanie z jacuzzi jest możliwe, ale tylko w drugim trymestrze i temperatura wody nie powinna przekraczać 32 stopni - w pierwszy i trzecim trymestrze nie zaleca się hydromasażu w ciepłej wodzie.


 Konsumpcja w wodzie

Pamiętaj, żeby przed kąpielą i w trakcie nie najadać się zbytnio. Po obfitych posiłkach, kiedy zaczyna się proces trawienny możemy być senni i może to wpłynąć na nasze bezpieczeństwo w wodzie. Gorąca woda może w tym przypadku nas dodatkowo osłabić. Uważajmy, również z alkoholem, nie powinno się spożywać alkoholu przed zażyciem kąpieli w bąbelkach. Gorąca woda rozszerza nam naczynia krwionośne i nasza krew zaczyna coraz szybciej płynąć, co finalnie może doprowadzić do zasłabnięcia. Ważny jest umiar czy w jedzeniu czy w piciu, żeby nie stworzyć sobie niepotrzebnego niebezpieczeństwa.


Nasi specjaliści WIKSONSPAS odpowiedzą na Państwa wszystkie pytania i doradzą jaka wanna z hydromasażem będzie najlepsza.